Ognisko w Rychwałdzie – Sanktuarium Matki Bożej Rychwałdzkiej

Opiekunem duchowym wspólnoty jest o. Tomasz Pawlik OFMConv. Zapraszamy na spotkania w pierwsze wtorki miesiąca - Msza św. o godz. 17.00 (od listopada do marca) albo o godz. 18.00 (od kwietnia do października), a po niej spotkanie oraz w czwarte wtorki miesiąca - Adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy Franciszkańskiego Domu Formacyjno-Edukacyjnego godz. 18.30.

W dalszym ciągu z powodu stanu epidemii i obostrzeń z nią związanych, kolejne spotkanie Ogniska Sychar odbyło się w naszym Ogniskowym pokoju na Skype. Wcześniej byliśmy zaproszeni do uczestnictwa we Mszy św. w bazylice w Rychwałdzie o godz. 18:00 w intencji małżeństw w kryzysie.

Tematem przewodnim naszego spotkania on-line była kontynuacja książki Stephana Covey’a pt. „7 nawyków skutecznego działania”- nawyk piąty: „Staraj się najpierw zrozumieć, a potem być zrozumiany”.

Podczas naszej pracy nad nawykami przypomnieliśmy sobie znaczenie i ważność komunikacji oraz tego, jak ważną rolę odgrywa umiejętność słuchania innych.

Zastawialiśmy się również, dlaczego czasem jest nam się tak trudno zrozumieć oraz dlaczego tak często słuchamy, a nie słyszymy. Okazało się, że pierwszy podstawowy problem wynika, z zupełnie innego postrzegania rzeczywistości każdego z nas. Na szczęście są jednak  sposoby, by mimo tak wielu różnic rozumieć się lepiej i to także zostało omówione podczas spotkania. Dowiedzieliśmy się również co to znaczy słuchanie empatyczne oraz to, że jest to klucz do serca i duszy drugiego człowieka.

Na końcu spotkania zostały rozlosowane pary modlących się za siebie osób przez najbliższy miesiąc oraz chętni mogli uczestniczyć w Ogniskowych codziennych modlitwach wieczornych na Skypie.

Kolejne spotkanie Ogniska 4 maja.