Ognisko w Rychwałdzie – Sanktuarium Matki Bożej Rychwałdzkiej

Opiekunem duchowym wspólnoty jest o. Tomasz Pawlik OFMConv. Zapraszamy na spotkania w pierwsze wtorki miesiąca - Msza św. o godz. 17.00 (od listopada do marca) albo o godz. 18.00 (od kwietnia do października), a po niej spotkanie oraz w czwarte wtorki miesiąca - Adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy Franciszkańskiego Domu Formacyjno-Edukacyjnego godz. 18.30.

W miesiącu maju spotkanie Ogniska Sychar w Rychwałdzie w dalszym ciągu, odbyło się internetowo – na platformie Skype.

Wcześniej byliśmy zaproszeni do uczestnictwa we Mszy św. w Bazylice w Rychwałdzie o godz.18:00 w intencji małżeństw w kryzysie.

Tym razem na spotkaniu była podjęta tematyka „SYNERGII”- jako szczególnego rodzaju współpracy miedzy ludźmi. Temat ten jest kontynuacją naszych comiesięcznych spotkań wg książki Stephana Covey’a  pt. „7 nawyków skutecznego działania”.

Synergia jest bardzo modnym terminem, który bywa rozumiany w opaczny sposób. Zdarza się, że mylimy synergię z kompromisem lub wymuszonym okolicznościami współpracy. Synergia jest czymś znacznie więcej. To kreatywna współpraca ludzi, otwartych i zaangażowanych, prowadząca do znalezienia nowego rozwiązania danego problemu.

Synergia prowadzi do powstania idei lub rozwiązania spoza dotychczasowego modelu.

Covey demonstrował efekt synergii obrazowo w formie równania 1+1=3, 10 lub 1000.

Aby była możliwość synergii miedzy ludźmi muszą być spełnione następujące warunki:

– zbudowana atmosfera zaufania, zaangażowania i odpowiedzialności,

– docenianie różnic miedzy ludźmi,

– okazanie gotowości do poszukiwania „trzeciego rozwiązania”,

– wyjaśniona i rozumiana wizja końca,

– staranie się najpierw zrozumieć, potem być zrozumiany,

– skoncentrowanie się na wygranych,

– rozważanie różnych rozwiązań , otworzenie się na zwariowane pomysły.

Jak co miesiąc na końcu spotkania zostały rozlosowane pary modlących się za siebie osób przez najbliższy miesiąc oraz chętni mogli uczestniczyć w ogniskowych codziennych modlitwach wieczornych na Skypie.

Kolejne spotkanie Ogniska 1 czerwca.