Ognisko w Rychwałdzie – Sanktuarium Matki Bożej Rychwałdzkiej

Opiekunem duchowym wspólnoty jest o. Tomasz Pawlik OFMConv. Zapraszamy na spotkania w pierwsze wtorki miesiąca - Msza św. o godz. 17.00 (od listopada do marca) albo o godz. 18.00 (od kwietnia do października), a po niej spotkanie oraz w czwarte wtorki miesiąca - Adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy Franciszkańskiego Domu Formacyjno-Edukacyjnego godz. 18.30.

Spotkanie w pierwszy wtorek czerwca 2021r.

Po wielu miesiącach  spotkań on-line i braku możliwości kontaktowania się na żywo nadeszła wiekopomna chwila. Spotkanie w realu. O tym zapowiadała Iwonka – Liderka w mailach i innych komunikatach zapraszających do Rychwałdu. Ironią losu było to, że sama Liderka nie mogła z przyczyn zdrowotnych uczestniczyć w tym wydarzeniu. Dlatego spotkanie Ogniska poprowadziła Beatka – vice Liderka.

Najpierw wzięliśmy udział we Mszy Św. W intencji małżeństw w kryzysie w Rychwałdzkiej Bazylice i uczestniczyliśmy też w Nabożeństwie Czerwcowym. Potem już w kawiarence po początkowym rozgardiaszu spowodowanym spotkaniem z dawno niewidzianymi przyjaciółmi rozpoczęliśmy  część oficjalną.  Ojciec Tomasz poprowadził modlitwę wstępną, zapaliliśmy świece i Beatka poinformowała wszystkich o bieżącej sytuacji oraz przekazała najważniejsze ogłoszenia m.in. dotyczące zbliżających się naszych wewnętrznych Ogniskowych rekolekcji.

Ponieważ wśród nas znalazło się aż 5 nowych osób, Beatka krótko przybliżyła ideę i charyzmat Wspólnoty Trudnych Małżeństw Sychar, odczytała modlitwę o odrodzenie małżeństwa, powiedziała kilka słów o naszym Ognisku i przypomniała wszystkim zasady obowiązujące na mityngu, bo ze względu na dużą ilość nowych członków, spotkanie przybrało właśnie formę mityngu.

Na podstawie wystąpień osób zgłaszających się do wypowiedzi nowi członkowie mogli przybliżyć sobie działalność i rolę naszej wspólnoty, sami zaś podzielili się swoim bólem, wątpliwościami, radościami, oczekiwaniami. Wszystkim nam towarzyszyło hasło: KAŻDE TRUDNE SAKRAMENTALNE MAŁŻEŃSTWO JEST DO URATOWANIA.

Na koniec, przy dźwiękach gitary ojca Tomasza,  odśpiewaliśmy Apel Jasnogórski i ojciec Tomasz pobłogosławił nas wszystkich.

Kolejne spotkanie 22 czerwca – Wspólnotowa Adoracja i Msza Św.