Ognisko w Rychwałdzie – Sanktuarium Matki Bożej Rychwałdzkiej

Opiekunem duchowym wspólnoty jest o. Tomasz Pawlik OFMConv. Zapraszamy na spotkania w pierwsze wtorki miesiąca - Msza św. o godz. 17.00 (od listopada do marca) albo o godz. 18.00 (od kwietnia do października), a po niej spotkanie oraz w czwarte wtorki miesiąca - Adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy Franciszkańskiego Domu Formacyjno-Edukacyjnego godz. 18.30.

Sierpniowe spotkanie Ogniska Sychar

Jak już wspominaliśmy, w tym roku nie ma przerwy wakacyjnej w spotkaniach Ogniska. Nadrabiamy pandemiczne zaległości. Dlatego w pierwszy wtorek sierpnia ci, którzy akurat nie przebywają na urlopach daleko od rodzinnych stron, stawili się w Rychwałdzie. Tradycyjnie wpierw udział we Mszy Św. w Rychwałdzkiej Bazylice Mniejszej oraz w nabożeństwie do Św. Antoniego, a później spotkanie Ogniska. Jedynie miejsce się nieco zmieniło, tym razem z przyczyn logistycznych zasiedliśmy w sali Św. Maksymiliana, przy rocznicowych smakołykach. To 44 rocznica Ślubu Zosi i Jana oraz 41 rocznica ślubu Basi i Zygmunta. Przeżyliśmy też chwile pełne emocji. Otóż po nabożeństwie w bazylice … zamknęli nam rozmodlonego Grzegorza. Dobrze, że miał przy sobie telefon i że Michał nie wyłączył jeszcze swojego, dlatego sprawnie rozpoczął akcję uwalniania kolegi.
W części organizacyjnej, kiedy umilkły już emocje związane z odzyskiwaniem Grzegorza, rozmawialiśmy m.in. o planowanym ognisku Ogniska 4 lub 5 wtorek sierpnia. Szczegóły poda po uzgodnieniach Liderka. Planowane są kręgle 21 sierpnia w żywieckiej Komecie i pielgrzymka do Kalwarii Pacławskiej 8-10 października 2021r. Tu też szczegóły później, jedynie termin podajemy, żeby rezerwować w kalendarzach.
Rozmawialiśmy też o temacie kolejnego spotkania we wrześniu. Padła propozycja, żeby był to temat WAKACJE Z BOGIEM – wspomnienia, relacje, opowieści. Przygotujcie sprawozdania z waszych wojaży wakacyjnych. Mile widziane fotorelacje, prezentacje, nagrania, filmy. Przede wszystkim różne pielgrzymki, wakacje z Sycharem, Ewangelizacja w Beskidach, ale również inne wypady były NA PEWNO także Z BOGIEM. Chwalmy Pana opowiadając o pięknie świata przez Niego stworzonego.
Po tej części organizacyjnej Iwonka profesjonalnie (jak zawsze) poprowadziła część warsztatową. NAWYK 7 ,,OSTRZENIE PIŁY”. Nawyk ten wskazuje na to jak ważne jest konserwowanie i odnawianie samego siebie w czterech wymiarach, o których mówi Autor:

a) fizycznym

b) duchowym

c) umysłowym

d) społeczno – emocjonalnym.

Po części prezentacyjnej, był czas na dzielenie się w ramach przerabianego tematu.

Spotkanie zakończyliśmy wspólną modlitwą.