Ognisko w Rychwałdzie – Sanktuarium Matki Bożej Rychwałdzkiej

Opiekunem duchowym wspólnoty jest o. Tomasz Pawlik OFMConv. Zapraszamy na spotkania w pierwsze wtorki miesiąca - Msza św. o godz. 17.00 (od listopada do marca) albo o godz. 18.00 (od kwietnia do października), a po niej spotkanie oraz w czwarte wtorki miesiąca - Adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy Franciszkańskiego Domu Formacyjno-Edukacyjnego godz. 18.30.

Spotkanie listopadowe

Pierwszy wtorek miesiąca w listopadzie przypadł w Dzień Zaduszny, więc spotkaliśmy się w klimacie Święta Zmarłych i listopadowej zadumy. Wpierw udział we Mszy Św. w intencji małżeństw w kryzysie zakończonej odczytaniem przez Krzysztofa modlitwy za małżeństwa w kryzysie. Potem udział w nabożeństwie za zmarłych i dopiero potem przejście do domu rekolekcyjnego. Tam w kawiarence, przy cieście imieninowym Tadeusza i Sławka (oczywiście odśpiewaliśmy STO LAT i złożyliśmy życzenia) wpierw odbyła się część organizacyjna:

1. Alina zachęcała do korzystania z biblioteczki ogniska;
  2. Iwona ponaglała stworzenie zespołu do spraw organizacji obchodów rocznicowych Ogniska. Na ten moment zgłosili się do komitetu organizacyjnego Bernadka, Bernardyna i Michał. Reszta deklaruje wsparcie. Prosimy kolejnych chętnych do IMIENNEGO zgłaszania gotowości pracy w tym zespole;
  3. Rekolekcje ogniskowe zostały zaplanowane na czerwiec. Miejsce i prowadzący jeszcze nie doprecyzowane. Pewnymi kwestiami zajmuje się Alina (obdzwanianie i logistyka);
  4. Adoracja w trzeci piątek miesiąca w bazylice w godz. 20.00 – 22.00 bardzo prosimy chętnych do zgłaszania swojej obecności Liderce. Stała ekipa adorująca nieco się wykruszyła i potrzebne wsparcie.

Kolejnym punktem naszego spotkania była runda świadectw ze względu na Michała, który na spotkaniu był pierwszy raz, nie licząc udziału w Ogniskowej Adoracji Najświętszego Sakramentu przed tygodniem. Liderka odczytała zasady obowiązujące na mitingu i kilka osób po krótce przedstawiło swoją historię. Zabrał też głos Michał, podzielił się z obecnymi swoją aktualną sytuacją. Otrzymał kilka informacji zwrotnych opartych na doświadczeniach i przeżyciach uczestników spotkania.

Nadszedł też czas na zasadniczą część spotkania. Konferencja ojca Tomasza  PO DRUGIEJ STRONIE LUSTRA – w perspektywie wiary chrześcijańskiej. Rozważania o czyśćcu.  Temat dogłębnie interesuje wielu słuchaczy, dlatego pytań było sporo i dyskusja po prelekcji była ożywiona.  Trudne kwestie, raczej nie do ogarnięcia na jednym spotkaniu, zainteresowani wymieniali się między sobą informacjami o materiałach źródłowych  i tekstach mistyków traktujących o czyśćcu.

Spotkanie zakończyło się losowaniem osób do wzajemnego miesięcznego omodlania,  wspólną modlitwą zgromadzonych  i błogosławieństwem ojca Tomasza. Oczywiście wyskandowaliśmy na koniec: KAŻDE TRUDNE SAKRAMENTALNE MAŁŻEŃSTWO JEST DO URATOWANIA.

Kolejne spotkanie Ogniska – 23 listopad.