Ognisko w Rychwałdzie – Sanktuarium Matki Bożej Rychwałdzkiej

Opiekunem duchowym wspólnoty jest o. Tomasz Pawlik OFMConv. Zapraszamy na spotkania w pierwsze wtorki miesiąca - Msza św. o godz. 17.00 (od listopada do marca) albo o godz. 18.00 (od kwietnia do października), a po niej spotkanie oraz w czwarte wtorki miesiąca - Adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy Franciszkańskiego Domu Formacyjno-Edukacyjnego godz. 18.30.

Spotkanie rozpoczęliśmy jak zwykle Mszą Św. w bazylice w intencji małżeństw w kryzysie, przed Mszą poprowadziliśmy różaniec w związku z nowenną przed Świętem Niepokalanego Poczęcia NMP. Następnie w kawiarence Domu Rekolekcyjnego rozpoczęliśmy spotkanie od powitania nowych osób, odczytania zasad obowiązujących podczas spotkania oraz rundki dzielenia. Po wspólnym dzieleniu, pochyliliśmy się nad 4 tematem z zagadnień synodalnych: CELEBROWANIE. Pytania, które pobudzały nas do refleksji i dzielenia to: „Jakie jest moje doświadczenie wspólnotowych celebracji – zwłaszcza przeżywanej Eucharystii i nabożeństw? Co dla mnie jest najistotniejsze? Co mogę podkreślić jako wyjątkowe i ważne? Jakie mankamenty dostrzegam? Co przeszkadza w pełnym wejściu w doświadczenie wiary? Czy liturgia, celebrans i jej oprawa przybliżają mnie do Sacrum? Jak wspólnotowe doświadczenie wiary umacnia mnie w codzienności, wskazuje kierunek działania, motywuje do świętości i inspiruje do zaangażowania w budowanie cywilizacji opartej na Ewangelii? Czy widzę obszar osobistego zaangażowania w celebrację? Jakie przeszkody/braki dostrzegam w życiu liturgicznym Kościoła?” W obrębie tego tematu rozwinęła się spora dyskusja, wnioski z niej zostaną spisane i przekazane dalej.

Spotkanie zakończyliśmy wspólnym odśpiewaniem Apelu Jasnogórskiego, a nasz opiekun o. Tomasz udzielił nam błogosławieństwa.

Kolejne spotkanie Ogniska już po Świętach – 28 grudnia 2021r.