Ognisko w Rychwałdzie – Sanktuarium Matki Bożej Rychwałdzkiej

Opiekunem duchowym wspólnoty jest o. Tomasz Pawlik OFMConv. Zapraszamy na spotkania w pierwsze wtorki miesiąca - Msza św. o godz. 17.00 (od listopada do marca) albo o godz. 18.00 (od kwietnia do października), a po niej spotkanie oraz w czwarte wtorki miesiąca - Adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy Franciszkańskiego Domu Formacyjno-Edukacyjnego godz. 18.30.

Dla członków Ogniska Rychwałd to był szok. Jeszcze wieczorem modlił się z nami na Skype w codziennej wieczornej Ogniskowej modlitwie (sam był inicjatorem tej formy spotkań i nieformalnym liderem – żartobliwie nazywanym ,,ojcem dyrektorem”), jak zawsze pogodny, uśmiechnięty, pełen pasji modlitewnej, którą zarażał innych, a rano na grupie znaleźliśmy informację: ,,Tu syn Krzysztofa. Dziś w nocy ojciec zasnął i już się nie obudził. Proszę o modlitwę za jego duszę”. Przecież pożegnaliśmy się DO ZOBACZENIA! Jakże to tak? Zadziwiające, że od kilku spotkań Krzysiek modlił się dziękczynnie za NOWE MIEJSCE DO MIESZKANIA. Nikt z nas się jednak nie spodziewał, że to będzie TAKIE MIEJSCE.
Boże przyjmij Krzyśka do siebie. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie. Niech Miłosierny Bóg przyjmie cię do Swojego Królestwa, gdzie mieszkań wiele. Niech Pan przytuli Cię mocno do Swojego Serca. Byłeś blisko NIEGO. Niech PAN da Ci POKÓJ I RADOŚĆ ŻYCIA WIECZNEGO. Boże, dziękujemy Ci za życie Krzyśka, za jego oddanie i chęć posługi. Boże bądź uwielbiony w tej sytuacji po ludzku dla nas niezrozumiałej, w tych wszystkich pytaniach ..DLACZEGO.. Boże bądź uwielbiony.
,,Teraz widzimy jakby w zwierciadle, niejasno;
wtedy zaś [zobaczymy] twarzą w twarz:
Teraz poznaję po części,
wtedy zaś poznam tak, jak i zostałem poznany…” Krzysiek już poznał.
Krzysiek był znany nie tylko w naszym Ognisku, wielu kojarzy go na pewno z wakacji z Sycharem w Jastarni – którą kochał, z ogólnopolskich rekolekcji czy warsztatów 12 kroków. Utrzymywał kontakt z wieloma Sycharkami, więc tą drogą informujemy, że Krzysia pogrzeb odbędzie się we wtorek o godz. 14.00, a o 13.30 różaniec w parafii Biery koło Bielska.