Ognisko w Rychwałdzie – Sanktuarium Matki Bożej Rychwałdzkiej

Opiekunem duchowym wspólnoty jest o. Tomasz Pawlik OFMConv. Zapraszamy na spotkania w pierwsze wtorki miesiąca - Msza św. o godz. 17.00 (od listopada do marca) albo o godz. 18.00 (od kwietnia do października), a po niej spotkanie oraz w czwarte wtorki miesiąca - Adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy Franciszkańskiego Domu Formacyjno-Edukacyjnego godz. 18.30.

Na ostatnim spotkaniu Ogniska omawialiśmy temat: „Czy mogę mojemu współmałżonkowi modlitwą zapewnić dar zbawienia jeśli ten go odrzuca ?”Pomysł, aby taki temat omawiać powstał pod wpływem kontrowersji jakie wywołał prelegent p. Mieczysław Guzewicz na rekolekcjach ogólnopolskich Sycharu w Brennej.
Podczas omawiania tematu podane zostały przykłady z Pisma Świętego, Katechizmu Kościoła Katolickiego oraz Dzienniczka św. Faustyny dające odpowiedź na zadane pytanie. Pochylaliśmy się przy tym nad zagadnieniami: „Odpowiedzialność za zbawienie współmałżonka” i „Parami do nieba”. Na końcu zostało przedstawione stanowisko Krajowego Duszpasterza Sycharu ks. Pawła Dubowika, który jasno stwierdził w ostatnim dniu rekolekcji, że oprócz naszych modlitw i postów, do zbawienia potrzebna jest relacja osobista naszego współmałżonka z Bogiem i jego zgoda. Po omówieniu tematu nastąpił czas dzielenia się.
Spotkanie zakończyliśmy tradycyjnie pieśnią apelową i błogosławieństwem naszego opiekuna Ojca Tomasza.

Kolejne spotkanie Ogniska – 24 maja 2022r.